Огледни и угледни часови

2911, 2023

Изражајно читање акцентоване песме ‘Отаџбина’, Ђуре Јакшића

29. новембар 2023|Огледни и угледни часови|

Угледни час српског језика и књижевности у одељењу осмо два одржала је наставница Ирена Златковић 29. новембра 2023. године.

Наставну јединицу „Изражајно читање акцентоване песме ‘Отаџбина’, Ђуре Јакшића“ наставница је осмислила тако да и ученицима и присутним колегама час буде занимљив.

Помоћу одговарајућих упутстава и техника ученици су могли да обнове знање о акцентима и да на примеру ове песме лако увежбају и савладају акценатску норму српског књижевног језика.

1611, 2023

Угледни час из српског језика: „Мали Радојица“

16. новембар 2023|Огледни и угледни часови|

Данас су ученици одељења VII-3 са својом наставницом српског језика Сандром Динић Раденовић, одржали угледни час.

Наставна јединица: Народна епска песма хајдучког тематског круга „Мали Радојица“.

Ученици су представили мотив хајдучије, хајдуковања у прошлости и познате хајдуке презентацијом, а онда се приступило анализи народне песме и ликова уз усмеравање наставника.

1511, 2023

Угледни час – II/1

15. новембар 2023|Огледни и угледни часови|

Математика – Јесења распродаја (сабирање и одузимање):

• рачунање са новцем;
  • продаја воћа и поврћа направљеног од пластелина на часовима ликовне културе и ликовне секције;
  • новац направљен од папира;
  • корпа здравог јесењег воћа – здрава храна, којом су ученици послужени;
  • песма о јесени;
  • примена дигиталног уџбеника.

Богатство јесењих дарова примењено је на овом часу у корелацији свих часова кроз час математике.