Поводом Међународног дана толеранције у нашој школи, Ученички парламент наше школе  реализовао је радионицу на којој су чланови парламента дискутовали на тему толеранције, упознали се са новим појмовима и креативним радом представили значај толеранције у нашој школи.

Толеранција је поштовање, прихватање и уважавање богатства различитости у културама, обичајима, мишљењима, ставовима, религијској припадности, боји коже, тежини, висини, начину изражавања… То није израз слабости, попустљивости, нити је негативна особина. Толеранција је хармонија у различитостима.

Закључак ученика је да заједно треба да градимо културу мира, толеранције и разумевања, и да радимо на стварању толерантног друштва које уважава различитост и свима пружа једнаке шансе и могућности.