Наша школа у школској 2023/2024. години наставља да реализује пројекат „Обогаћени једносменски рад“. и ове школске године. У овој школској години, у оквиру овог пројекта реализују се још два пројекта- „Тенис у основним школама“ и нови, пилот пројекат „Свако дете има право да одраста здраво“.

Главни циљ свих активности које ће се кроз пројекат реализовати јесте да се омогући ученицима да своје слободно време проведу у пријатном и безбедном окружењу и амбијенту, као и да раде оно што их интересује и испуњава, било да је у питању спорт, разговор и дружење, рачунарство или креативан рад, а опет, да ово време буде организовано и усмеравано од стране носиоца активности. Циљ је, дакле, пружање додатне васпитне и образовне подршке ученицима у животу, развоју и учењу.

Активности су и ове године биране у складу са потребама и уз растом ученика и биће реализоване у поподневној смени, након редовне наставе. Тежило се ка томе да активности које ће се ученицима понудити буду занимљиве, корисне и учине да што квалитетније проведу своје слободно време, да се друже, боље упознају и разумеју.
Активности су усмерене на правилан физички и ментални развој деце, развој моторичких вештина, уметничких афинитета, информатичких способности, подршку у изучавању појединих предмета, подршку развоју личности детета у целости.

Активности ће се организовати кроз тимски и радионичарски рад.

Након анкетирања и опредељивања ученика за једну или више активности, израдиће се распоред одржавања планираних активности.

На класификационим периодима вршиће се евалуација и извештавање о реализацији предвиђених активности, те ће се, на основу анализе стања, ажурирати- додати или променити тренутне активности.

Распоред активности:

АКТИВНОСТ НАСТАВНИК

ВРЕМЕ

ОДРЖАВАЊА

Растемо, учимо, стварамо

Маја Јанковић

Невена Цекић

Понедељак и петак од 13.30 h

Спортске активности Нела Стојановић Понедељак од 14.55 h
„Свако дете има право да одраста здраво“ Јелена Пејчић

Понедељак 7. час (6/2)

Среда 8. и 9. час (2. разред)