У оквиру обогаћеног једносменског рада, основна школа „Ћеле кула“ ушла је у пилот пројекат који је склопљен између министарста Здравља, министарства спорта и министарства просвете “ Свако дете има право да одраста здраво“.
22 Августа у Народној скупштини представљен је пројекат на коме су присуствовали директор ОШ. „Ћеле кула“ Владимир Ристић и координатор пројекта наставница физичког Јелена Пејчић.
У октобру месецу у сарадњи са Домом здравља Ниш у нашој школи одржани су систематски прегледи којима је обухваћено преко 60 деце, другог и шестог разреда.
Пројекат обухвата: обраду података, тестирања и мерења, лекарске прегледе, повећан недељни фонд часова… Од активности смо спровели: атлетику, гимнастику, тестирања и мерења, полигоне, фудбал, одбојку, кошарку…