Многобројним активностима у школи у понедељак 29. октобра обележили смо Међународни дан школских библиотека.

Изложба са најуспелијим литерарним и ликовним радовима била је целог дана постављена испред библиотеке.

Ученици оба одељења првог разреда посетили су библиотеку у току трећег и четвртог часа са својим учитељицама: Мирјаном Василев и Виолетом Милићевић.  Они су свечано постали чланови школске библиотеке. Упознали су се са библиотекарком, која их је упутила у тајне читања и указала на лепоту и значај ове активности.

Директорка школе Даниела Николић доделила је захвалнице највреднијим учесницима литерарног и ликовног конкурса и највернијим члановима школске библиотеке. Потом је одржана дебата на тему: „Интернет или књига?“, у организацији чланова Ученичког парламента. Након дебате уследила је занимљива дискусија о овој теми. Закључено је да у овој дебати нема победника, да је данас подједнако важно имати и књиге и интернет и да између њих не постоји ривалство, већ је потребно користити и једно и друго.

Овим поводом покренута је и страница школске библиотеке на Фејсбуку, коју ће ажурирати и уређивати школски библиотекар, а која ће допринети афирмацији и популаризацији наше школе.