12.01.2022. године у нишком Луткарском позоришту премијерно је изведена Опера за децу „Растко и вук“, која је настала у продукцији Нишког креативног студија, а по либрету уметника Срђана Срђе Живковића. Опера је урађена на музику Благоја Банета Радојевића као драматизација познатих прича о принцу Растку Немањићу и његовом припитомљавању вукова. Сценографију је урадио Милан Илић Трша.

У извођењу најмлађих музичких талената нишког региона и хора „Лептирићи“ Основне школе „Ћеле-кула“ из Ниша, а у режији Марије Петровић и Срђана Срђе Живковића, ова опера представља склоп песме, игре и глуме у, до сада не пуно коришћеном облику сценског приказа.

Поносни смо што смо били део дивног пројекта и представили нашу школу у најбољем светлу.