У нашој школи, у периоду од среде, 6.12. до уторка, 12.12.2023, ученици шестог и седмог и осмог разреда имали су прилику да учествују у радионицама које су у сарадњи са школом организовали и реализовали волонтери удружења  „Омладински прогресивни тим удруживања младих – ОПТИМ-УМ”.  Педагошке радионице су из области превенције насиља, а у оквиру програма „Безбедна школа“.

Ове радионице, усмерене на оспособљавање ученика за активно деловање у превенцији дискриминације и насиља у школском окружењу, развој социо-емоционалних капацитета и превенције у области менталног здравља, помогле су ученицима да лакше и јасније  идентификују и разликују различите облике насиља, да развијају своје комуникацијске вештине како у реалном свету тако и на интернету и друштвеним мрежама, да науче како да препознају и разумеју своје емоције и емоције других као и да науче нешто о менталном здрављу и то како да га негују и чувају.