Програмском активношћу Савеза за школски спорт града Ниша за школску 2023/24. годину реализовано је Градско и Окружно такмичење основних школа Града Ниша у стоном тенису (Стонотениски дом).

У екипном и индивидуалном такмичењу нашу школу представљали су следећи ученици: Василије Вучић VII/1 и Јаков Илић VIII/2, који су уложили труд, осетили такмичарску атмосферу, али остали без медаља због веома јаке конкуренције.

Наставница физичког и здравственог васпитања Татјана Јандрић има само речи хвале за обојицу такмичара који знају да стони тенис поред физичких предности (координација руке и ока, брзина, спин и контрола лоптице, унапређени рефлекси и мишићи), постоје и менталне предности (ментална приправност, координација ума и покрета).